Przejdź do treści

Ważna wiadomość dla rodziców dzieci szkolnych

Dodane: Friday, 6 September 2019

Od września uporządkowano zasady zwrotu kosztów przejazdów komunikacją publiczną rodzicom tych dzieci z terenu Gminy Polkowice, które są uprawnione do dojeżdżania do szkół podstawowych bezpłatnie. Gmina nadal w całości refunduje koszty zakupu biletów, ale o ich zakup będą musieli zadbać rodzice.

 

Codziennie do szkół podstawowych na terenie naszej gminy dojeżdża kilkuset uczniów polkowickich podstawówek. Gmina Polkowice, zgodnie z Ustawą Prawo Oświatowe, ma obowiązek zapewnić im bezpłatny transport do placówek oddalonych od miejsca zamieszkania ucznia o co najmniej 3 km dla uczniów klas I-IV lub 4 km dla uczniów klas V-VIII. Dlatego każdy zakupiony w komunikacji publicznej bilet miesięczny jest od lat refundowany przez wszystkie szkoły na terenie naszej gminy.

 

Aby skorzystać z refundacji, rodzic powinien najpierw zakupić bilet dla swojego dziecka (lub dzieci), wziąć od przewoźnika dowód zakupu, a następnie wypełnić wniosek o refundację tego wydatku. Formularze takiego wniosku można pobrać w poszczególnych szkołach, lub z ich stron internetowych.

 

Wypełniony wniosek z dołączonym dowodem zakupu biletu miesięcznego należy następnie złożyć w sekretariacie szkoły. Najpóźniej w ciągu dwóch dni od złożenia wniosku, zostanie dokonana wypłata środków finansowych w wysokości zakupionego biletu.