Przejdź do treści

Sprzątanie słupów ogłoszeniowych

Sprzątanie słupów ogłoszeniowych
fot. UG Polkowice

Dodane: Friday, 6 September 2019

Trwa czyszczenie słupów ogłoszeniowych w całej gminie. Przez ponad tydzień ekipa sprzątająca będzie zrywać stare plakaty i ogłoszenia.

 

Do odświeżenia wytypowano 39 słupów, w tym 24 na terenie miasta i po 1 na terenach wiejskich. W pierwszej kolejności będą oczyszczone z plakatów i kleju, a następnie wymyte. W tym roku po raz pierwszy będą tez pomalowane.

 

Nieestetyczne i nieczytelne – to najczęściej spotykane określenia opisujące słupy ogłoszeniowe stojące w różnych punktach naszego miasta. Plakaty i ogłoszenia przyklejane są najczęściej warstwowo – jedna na drugiej. W efekcie tworzy się chaos i często trudno jest coś z nich odczytać.

 

 – Przestrzeń publiczna jest naszym wspólnym dobrem, o które powinniśmy dbać. Razem zadbajmy o to, aby wokół nas było czysto i estetycznie – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. W tym roku, po raz pierwszy, oprócz tego, że słupy są czyszczone i myte, będą jeszcze pomalowane farbą, aby nabrały bardziej estetycznego charakteru.

 

W najbliższym czasie z miasta znikną też niektóre tablice i billboardy z reklamami. Gmina Polkowice wypowiedziała już umowy dzierżawy gruntów pod te budowle. W przypadku niewywiązania się z umowy, Gmina usunie tablice, a kosztami obciąży dzierżawców.