Przejdź do treści

Świętowali Złote Gody

Świętowali Złote Gody
fot. Paula Piastowska

Dodane: Thursday, 5 September 2019

Dziś (05.09) w polkowickim ratuszu, burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki wręczył kilkunastu parom medale z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.

 

Odznaczenia za tak długie pożycie małżeńskie przyjęło 15 par, które sakramentalne „tak” wypowiedziało w 1969 r.

 

– W życiu bywają różne momenty, raz jest dobrze a raz źle – mówili państwo Krystyna i Zenon. – Najważniejsze, aby podczas tych złych momentów rozmawiać ze sobą. Czasem trzeba też wybaczać błędy – zaznaczali zgodnie.

 

– Najważniejsza jest miłość – mówili z kolei państwo Daniela i Stanisław. – Miłość i zrozumienie, a przede wszystkim wzajemne wspieranie się, bo to jest podstawą do budowania małżeńskich relacji – dodali.

 

Spotkanie rozpoczęło się sentymentalną podróżą w przeszłość. Na wyświetlonym filmie pojawiły się fotografie ślubne jubilatów. Na twarzach wielu  jubilatów widać było wzruszenie.

 

– Pięćdziesiąta rocznica ślubu jest szczególnie miłą uroczystością – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Na twarzach szanownych jubilatów widać było autentyczne wzruszenie. Składam najszczersze wyrazy uznania za te 50 lat dzielenia zarówno tych dobrych, jak i złych momentów. Te życzenia należą im się szczególnie za ich miłość, wierność i uczciwość małżeńską – podkreślił Ł. Puźniecki.

 

Po wręczeniu medali, przed zebranymi wystąpiła utalentowana polkowiczanka Daria Sawczuk, która swym niezwykłym głosem urzekła wszystkich zebranych. Utwór „Ave Maria” wywarł na zebranych ogromne wrażenie. Na zakończenie spotkania jubilaci zrobili sobie wspólne zdjęcie, które będzie im przypominać tę wspaniałą chwilę.