Przejdź do treści

To były ciekawe wakacje

To były ciekawe wakacje
fot. WOK Sobin

Dodane: Thursday, 29 August 2019

Tegoroczne wakacje z Wiejskim Ośrodkiem Kultury były bardzo ciekawym i pracowitym czasem. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, które niekiedy wymagały od nich nieco kreatywności i wysiłku.

 

Zajęcia ruchowe, kulinarne, plastyczno-techniczne czy też animacje to tylko niektóre z zajęć zorganizowanych w ramach tegorocznej Akcji Lato, które motywowały dzieci do wspólnej pracy i zabawy.

 

– Zaplanowaliśmy wiele ciekawych zajęć praktycznych m.in. z zakresu robotyki podczas których dzieci konstruowały roboty z klocków lego – informuje Dorota Delążek, dyrektor WOK Sobin. – Dla wielbicieli doświadczeń chemicznych  zorganizowano warsztaty eksperymentów, w trakcie których robiono m.in. „Tornado w kubeczku”, „Pastę dla słonia” i „Żabie gluty” – wylicza.

 

Ponadto w ramach akcji odbyły się wycieczki w ciekawe miejsca np. do Parku Linowego i Parku Krasnala, gdzie dzieci mogły spożytkować swoją energię doskonale przy tym się bawiąc.

 

Seanse filmowe były nie lada gratką dla wielbicieli kina, którzy mogli obejrzeć „Króla Lwa”, Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, „Agenta Kota” czy też „Liliannę pędziwiatr”.

 

– Zwieńczeniem Akcji Lato był wyjazd do Parku Rozrywki Nenufar w Kościanie, w którym odbyliśmy podróż po całej kuli ziemskiej od Europy po Afrykę – dodaje Dorota Delążek. –  Płynęliśmy tratwami, przeszliśmy przez czarny tunel, wykopaliśmy dinozaura i kręciliśmy się w zakręconym domku – kończy.

 

Akcja Lato pod hasłem „Eene due rabe..”, której towarzyszyła zielona żaba, była wspólnym projektem pracowników WOK Sobin.

 

– Za zadnie obraliśmy sobie powrót do zabaw z naszego dzieciństwa m.in. wyliczanki, wchodzenie na drzewa (park linowy), wycieczki, zabawy w podchody, planszówki. Dla tych ostatnich stworzyliśmy grę planszową, w której główną rolę odgrywają miejscowości Gminy Polkowice – podsumowuje Dorota Delążek.

 

Dzieci biorące udział w akcji zbierały naklejki, za które na koniec tygodnia otrzymywały upominki za swoją pracę.

 

To były ciekawe wakacje
fot. WOK Sobin
To były ciekawe wakacje
fot. WOK Sobin
To były ciekawe wakacje
fot. WOK Sobin
To były ciekawe wakacje
fot. WOK Sobin