Przejdź do treści

Ruszają zajęcia grupy rozwoju osobistego poprzez teatr

Ruszają zajęcia grupy rozwoju osobistego poprzez teatr
fot. PCUZ

Dodane: Monday, 26 August 2019

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych zaprasza na bezpłatne warsztaty teatralne polkowickiej grupy rozwoju osobistego „Inni? Obcy? Tacy sami”. Zajęcia dedykowane są dla osób dotkniętych problemami psychicznymi, osób po kryzysie psychicznym oraz wszystkich, którzy chcą rozwijać się w sposób twórczy.

 

Warsztaty grupy rozwoju osobistego poprzez teatr prowadzi Katarzyna Kaźmierczak, psychoterapeutka i aktorka z legnickiego teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Uczestnicy podczas zajęć uczą się jak pokonywać własne problemy, budować relacje z ludźmi i rozwijać swoje ukryte talenty.

 

 

– Zdrowie psychiczne oddziałuje na całe nasze życie. Pozwala realizować się w pracy zawodowej oraz życiu społecznym i rodzinnym. Każdy kryzys psychiczny zakłóca naszą równowagę psychiczną i sprawia, że zaczynamy potrzebować wsparcia otoczenia. Grupa rozwoju osobistego „Inni? Obcy? Tacy sami” gwarantuje właśnie takie wsparcie, wykorzystując teatr i sztukę do radzenia sobie z codziennymi problemami – mówi Katarzyna Kaźmierczak, aktorka, psychoterapeutka i opiekunka grupy.

 

 

Grupa „Inni? Obcy? Tacy sami” działa w PCUZ od 7 lat i jest to grupa otwarta. Każdy mieszkaniec gminy Polkowice może zapisać się i bezpłatnie uczęszczać na zajęcia, otrzymując dodatkowo pomoc psychologiczną od psychologów i psychoterapeutów. Podczas zajęć, członkowie grupy rozwijają swoje talenty, umiejętności i inspirują się nawzajem. Wszystkim działaniom towarzyszy przyjazna atmosfera, swoboda wypowiedzi, naturalność i spontaniczność.

 

 

Cykl tegorocznych warsztatów teatralnych rozpoczyna się 26 sierpnia, o godz. 16:00, w sali nr 45 Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Działalność grupy jest elementem zadania „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym”, które finansuje gmina Polkowice.

 

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Ośrodku Pomocy Psychologicznej przy PCUZ lub po numerem telefonu 76 746 08 60, a także na stronie www.slonecznik.pcuz.pl.