Przejdź do treści

Interwencja warta życie

Interwencja warta życie
fot. UG Polkowice

Dodane: Tuesday, 20 August 2019

Wzorowa postawa oraz czujność funkcjonariuszy Straży Miejskiej przyczyniły się do uratowania życia mieszkańca Polkowic.

 

Do niecodziennej sytuacji doszło dziś (20.08) przy ul. Targowej. Strażnicy Miejscy patrolując miasto zauważyli mężczyznę w średnim wieku, który wyglądał na osłabionego. Szedł bardzo wolnym krokiem, trzymając się za klatkę piersiową. Nie marnując czasu funkcjonariusze ruszyli z pomocą.

 

 

– W pierwszej kolejności Strażnicy Miejscy chcieli wezwać pogotowie. Mężczyzna jednak takiej pomocy odmówił. Oświadczył, że po prostu źle się poczuł i poprosił jedynie o szklankę wody. Po chwili mieszkaniec Polkowic stwierdził, że jest mu już lepiej i zamierza udać się do pobliskiego miejsca zamieszkania – relacjonuje Artur Gałuszka Komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.

 

 

Na szczęście nie zdołało to uśpić czujności strażników, którzy pomimo sprzeciwów mężczyzny wezwali na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego oraz powiadomili rodzinę mężczyzny.

 

 

Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni po przeprowadzeniu podstawowych badań podjęli decyzję o zabraniu mężczyzny do placówki służby zdrowia z podejrzeniem zawału serca.