Przejdź do treści

Uprzątnęli teren wokół zamku

Uprzątnęli teren wokół zamku
fot. Stowarzyszenie "Rodowody"

Dodane: Saturday, 13 July 2019

Pomimo kapryśnej aury, ponad 30 osób wzięło udział w akcji sprzątania terenu wokół zamku w Jędrzychowie. Akcję pn. „Zróbmy z Zamkiem porządek!” zainicjowało stowarzyszenie „Rodowody”, będące jego właścicielem.

 

Włączyło się w nią wielu mieszkańców Jędrzychowa i okolic, burmistrz Polkowic - Łukasz Puźniecki, Polkowicka Dolina Recyklingu, która dostarczyła trzy ogromne kontenery na odpady i zajmie się zagospodarowaniem ich zawartości. Kopalnie ZG Rudna i Polkowice- Sieroszowice, które zaopatrzyły wszystkich w kaski ochronne, a także Polkowickie Centrum Wolontariatu oraz Polkowickie Centrum Animacji.

 

– Cieszy mnie fakt, że tak wiele osób zaangażowało się w tę akcję – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Jesteśmy na początku drogi do uczynienia z Zamku wspaniałej atrakcji turystycznej i wizytówki naszego regionu – zaznacza.

 

Teren został oczyszczony przede wszystkim z dużej ilości gałęzi, gęstej zieleni oraz gruzu, zalegającego w piwnicy. Zaangażowanie oraz ciężka praca osób biorących udział w sprzątaniu, przyniosły bardzo dobre efekty.

 

– Bardzo dziękuję wszystkim ludziom, którzy wzięli udział w naszej akcji. Szczególne ukłony przekazuję Pani sołtys Jędrzychowa - Joannie Oczkoś-Miżejewskiej, wraz z mieszkańcami Jędrzychowa. Dziękuję Panu burmistrzowi - Łukaszowi Puźnieckiemu, który od pierwszego spotkania, wspiera nas we wszystkich działaniach zmierzających do ratowania Twierdzy – mówi Ewa Halbryt, prezes stowarzyszenia "Rodowody".

 

Członkowie stowarzyszenia robią wszystko co w ich mocy, aby uratować zamek przed całkowitym zniszczeniem. Akcja porządkowania terenu to dopiero początek planowanych przedsięwzięć.

 

Na jesień planowane są kolejne prace porządkowe. Natomiast we wrześniu odbędzie się jarmark średniowieczny z udziałem rekonstruktorów, który będzie częścią działań promujących zamek.

 

Uprzątnęli teren wokół zamku
fot. R.Flisiewicz
Uprzątnęli teren wokół zamku
fot. Stowarzyszenie "Rodowody"