Przejdź do treści

Mistrz Polski Szkółek Kolarskich z Polkowic

Dodane: Wednesday, 26 June 2019

Młody kolarz MKS Polkowice - Adrian Gorwa został dwukrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich.

Dwudniowe Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich odbyły się 22-23 czerwca koło Raszkowa. Na starcie stanęło kilkaset młodych adeptów kolarstwa, reprezentujących najlepsze kluby w Polsce.

Oczywiście wśród tego grona nie mogło zabraknąć kolarzy MKS Polkowice, którzy wiedli prym w zawodach.

Największysukces odniósł Adrian Gorwa, który w jeździe indywidualnej na czas wywalczył tytuł Mistrza Polski klas VIII ( najstarszej grupie wiekowej). W tej samej kategorii wiekowej na 4 miejscu uplasował się kolejny zawodnik MKS Polkowice, Jakub Przybysz, który stracił do zwycięzcy zaledwie 3 sekundy.

W kategorii dziewcząt klas VI, Nikola Teodoridis zajęła 5 miejsce tracąc do zwycięzcy zaledwie 31 sekund.

35 miejsce Piotr Jurasik

Kolejnego dnia Mistrzostw Polski, młoda elita kolarstwa wzięła udział w wyścigu ze startu wspólnego. Kolarze mieli do pokonania dystans 40km. Najszybciej tę trasę pokonał Adrian Gorwa - MKS Polkowice, dla którego był to drugi tytuł Mistrza Polski.

W tej samej kategorii wiekowej 6 miejsce zajął kolejny polkowiczanin - Jakub Przybysz.

W rywalizacji klas VII na 18 miejscu uplasował się Filip Łodej, natomiast Piotr Jurasik ukończył wyścig na 35 pozycji.

W wyścigu chłopców klas VI najlepszy z zawodników MKS - Jakub Kielin zajął 15 miejsce, a 37 był Kacper Grudzień.

W rywalizacji dziewcząt klas VI, Nikola Teodoridis uplasowała się na 27 pozycji, natomiast w grupie wiekowej klas VII, Oliwia Kulesza była 15.

Warto wspomnieć, że trenerem naszej utalentowanej grupy kolarskiej jest Janusz Pytlak.

Wszystkim młodym kolarzom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!!