Przejdź do treści

Sukces "Skarbu wdowy Schadenfreude"

Sukces
fot. Roman Tomczak

Dodane: Sunday, 23 June 2019

Legnicy aktorzy porwali serca polkowiczan brawurową interpretacją sztuki o "pierwszych dnach wolności", tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej i polsko-niemieckich rozliczeniach. 

 

Spektakl zrealizowany w anturażu gasnącego nad Polkowicami dnia, z muzyką na żywo i widzami, siedzącymi i stojącymi niemal na wyciągnięcie ręki od wydarzeń dziejących się na zaimprowizowanej scenie - tak w wielkim skrócie można streścić atmosferę na Rynku wczorajszego wieczora.

 

"Skarb wdowy Schadenfreude" opowiada o wydarzeniach dziejących się tuż po wojnie w jednym z miast dolnośląskich. W kamienicy, którą zasiedlają polscy ekspatrianci, jedno mieszkanie jest ciągle zamknięte. Plotki mówią, że mieszka tam bogata, niemiecka wdowa...

 

Sztukę te Teatr Modrzejewskiej z Legnicy wystawiał już 13 razy. Lecz dla Polkowic była to pierwsza z cyklu czterech przedstawień, jakie legniccy aktorzy zaprezentują naszym mieszkańcom do końca roku.

 

To efekt wspólnego projektu "Modrzejewska w Polkowicach", którego realizację kilka dni temu uroczyście rozpoczęli przedstawiciele Polkowickiego Centrum Animacji i Teatru Modrzejewskiej. Całość finansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

Sukces
fot. Roman Tomczak
Sukces
fot. Roman Tomczak
Sukces
fot. Roman Tomczak
Sukces
fot. Roman Tomczak