Przejdź do treści

Ruszyło bezpłatne połączenie z Lubinem!

Ruszyło bezpłatne połączenie z Lubinem!
fot. Paula Piastowska

Dodane: Friday, 21 June 2019

Dziś wyjechały w trasę pierwsze bezpłatne kursy na linii Polkowice – Lubin! Podczas inauguracyjnego przejazdu autobus pękał w szwach.

 

Tym samym zostało spełnione jedno z największych oczekiwań mieszkańców naszej gminy, postulowane bardzo mocno podczas ostatniej kampanii samorządowej. Obietnica dana wtedy przez Łukasza Puźnieckiego spełniła się już po pół roku od wygranych przez niego wyborów na funkcję burmistrza Polkowic.

 

– Brak tej komunikacji bardzo doskwierał mieszkańcom Polkowic Stąd dziś udaje nam się w naprawdę ekspresowym tempie skomunikować dwa bardzo istotne miasta Zagłębia Miedziowego – mówi Łukasza Puźniecki, burmistrz Polkowic..

 

Rozkład jazdy obejmuje 5 przystanków w Polkowicach i 10 w Lubinie. Połączenie na trasie z Polkowic do Lubina obsługiwane jest przez PKS Lubin. Rozkład jazdy autobusów skorelowany jest z godzinami przyjazdów odjazdów pociągów z dworca kolejowego w Lubinie.

 

Można się stąd dostać codziennie do Legnicy i Wrocławia, a w przyszłości do kilku europejskich stolic. W dni robocze na rozkładzie są cztery pary połączeń, w sobotę i niedzielę po dwa. Koszt jaki Gmina Polkowice ponosi na świadczenie tej usługi to ok. 150 tys. zł do końca tego roku.

 

Przypomnijmy, że na początku kwietnia darmowa komunikacja autobusowa połączyła gminy Polkowice i Grębocice, skąd także dojeżdżają pociągi do Wrocławia i Zielonej Góry. Jeszcze w tym roku planowane jest połączenie bezpłatną komunikacją autobusową Polkowic i Chocianowa.

 

– Pracujemy nad połączeniami z Jerzmanową, Rudną i innymi gminami, które zaczynają widzieć korzyści płynące z rozwoju komunikacji w tym regionie. Dlatego zwracają się do nas, jako do tego najbardziej atrakcyjnego centrum komunikacji w regionie – zwraca uwagę burmistrz Puźniecki.

 

Bezpłatne połączenia autobusowe z Polkowic do sąsiednich miast to część wielkiego projektu walki z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców Polkowic. Jego elementem jest także uruchomiony przed kilku tygodniami Polkowicki Rower Miejski – sieć ośmiu stacji z 50 rowerami do użytku mieszkańców. 

 

Ruszyło bezpłatne połączenie z Lubinem!
fot. Paula Piastowska
Ruszyło bezpłatne połączenie z Lubinem!
fot. Paula Piastowska