Przejdź do treści

Czas laby i beztroski

Czas laby i beztroski
fot. R.Flisiewicz

Dodane: Wednesday, 19 June 2019

Nareszcie są – wakacje! Długo wyczekiwany i upragniony przez uczniów czas odpoczynku od szkolnych obowiązków.

 

Dziś rok szkolny zakończyło w sumie  ponad 2 tys. uczniów, z czego 220 uczniów to ostatnie roczniki z oddziałów gimnazjalnych Zespołu Szkół nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 oraz 265 uczniów klas ósmych.  

 

Przed uczniami, którzy ukończyli gimnazjum i szkołę podstawową, stoją nowe wyzwania związane z wyborem dalszej ścieżki edukacji.

 

Gimnazjaliści mogą kontynuować naukę przez 3 lata w liceum ogólnokształcącym lub szkole branżowej, bądź też w 4-letnim technikum. Absolwenci podstawówek mają do wyboru 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum lub 3-letnią szkołę branżową.

 

Zanim jednak uczniowie zasiądą ponownie w szkolnych ławkach, czeka ich prawie 2,5-miesięczna przerwa. Prócz wyjazdów czy to z rodziną, czy też na kolonie, placówki oświatowe i kulturalne z terenu gminy Polkowice przygotowały ciekawe oferty na ten czas.

 

Na terenie Polkowic prowadzone będą m.in. półkolonie. Od 1 do 26 lipca w SP 3 natomiast między 29 lipca a połową sierpnia już w SP1. Więcej informacji można uzyskać w tych placówkach.

 

Bogate oferty zajęć przygotowały również Polkowickie Centrum Animacji oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie. W programie przewidziane są przeróżne warsztaty, wycieczki, konkursy oraz gry podwórkowe. Prowadzone będą od połowy lipca do połowy sierpnia.

 

Wszystkim uczniom życzymy przyjemnych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 

 

Czas laby i beztroski
fot. R.Flisiewicz
Czas laby i beztroski
fot. R.Flisiewicz
Czas laby i beztroski
fot. R.Flisiewicz