Przejdź do treści

Tytuł mistrzowski na wyciągnięcie ręki

Dodane: Thursday, 25 April 2019

W drugim meczu finałowym zespół CCC Polkowice ponownie pokonał drużynę InveslnTheWest Enea Gorzów Wlkp. 74:56.

Początek meczu właściwie był kopią pierwszego spotkania, w którym to gorzowianki niespodziewanie objęły prowadzenie, tym razem polkowiczanki nie pozwoliły rywalką osiągnąć znaczącej przewagi i po kilku minutach, gra się wyrównała, aż w końcu pierwsza kwarta zakończyła się nieznacznym prowadzeniem pomarańczowych 20:19.

Druga kwarta również była wyrównana. Oba zespoły nie odpuszczały. Walka toczyła się na całym parkiecie i była bardzo zacięta. Z upływem czasu polkowiczanki uzyskały przewagę i na przerwę schodziły z 6-cio punktowym prowadzeniem 36:30.

Po zmianie stron przewaga CCC była jeszcze bardziej widoczna. Szybkie i składne akcje podkoszowe przyniosły efekty punktowe, ale gorzowianki nie zamierzały się poddać.

Walczyły ambitnie niwelując przewagę pomarańczowych zaledwie do kilku punktów, ale to tyle na co było je stać w tym meczu.

Pod koniec spotkania polkowiczanki dominowały już na parkiecie. Akademiczki opadły z sił, ale i też mentalnie były rozbite. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem CCC Polkowice 74:56.

Po dwóch wygranych meczach, do upragnionego tytułu mistrzowskiego brakuje tylko jednego zwycięstwa. Być może nastąpi to już w najbliższą sobotę w Gorzowie.

Trzeci mecz rozpocznie się o godzinie 18. Transmisje  meczu można obejrzeć na SportKlub.