Czasu na nudę nie mają

Czasu na nudę nie mają
fot. Roman Tomczak

Dodane:

Akcja Lato organizowana przez Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie trwa w najlepsze. Dzieci biorące w niej udział mają mnóstwo zajęć, które doskonale rozwijają różne umiejętności, wypełniając przy tym wakacyjny czas.

 

W ubiegłym tygodniu na uczestników czekało mnóstwo ciekawych atrakcji. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę kucharzy i przygotować potrawy. Na stołach pojawiły się m.in. pyszne pankejki czy gofry. Dla amatorów mechanicznych urządzeń czekały zajęcia z zakresu robotyki, w ramach których mogli stworzyć własne egzemplarze, a także przestrzenne formy z wykorzystaniem długopisów 3D. Eksperymenty fizyczno-chemiczne były nie lada gratką dla miłośników tych dwóch nauk. Nie zabrakło również czasu na relaks, bowiem w ramach akcji zaplanowano również z seans kinowy.

 

–  Młodzi kinomaniacy z Komornik, Trzebcza, Żukowa, Guzic, Tarnówka, Pieszkowic, Dąbrowy i Żelaznego Mostu mieli okazję obejrzeć film „Król Lew” a po seansie odwiedzić Park Wrocławski w Lubinie – mówi Dorota Delążek, dyrektor WOK Sobin.

 

Akcja Lato to nie tylko zajęcia stacjonarne, ale i również wycieczki w ciekawe miejsca. Dzieci mogły m.in. odwiedzić gospodarstwo Agroturystyczne w Jakubowie Lubińskim, gdzie podziwiały piękne wnętrza starej chaty oraz poznawały przyrządy używane dawniej w domowych gospodarstwach.

 

–  Jednym z ciekawszych punktów tej wycieczki były warsztaty wypieku ciasteczek, w których dzieci brały chętnie udział – dodaje Dorota Delążek.

 

Inne atrakcje, z jakich najmłodsi mogli jeszcze skorzystać to m.in. warsztaty plastyczno-techniczne, podczas których tworzyli fantazyjne breloki i maskotki.

 

Akcja Lato potrwa do połowy sierpnia.

 

Czasu na nudę nie mają
fot. Roman Tomczak

Roman Tomczak