Przejdź do treści

Aktualności:

Wieczór autorski Leszka Mazana

Dodane: Monday, 7 January 2019

Niezrównany gawędziarz i mistrz dowcipnych komentarzy po raz kolejny odwiedzi Polkowice. Tym razem tematem spotkania będzie ostatnia publikacja pana Leszka zatytułowana „Naga prawda, czyli trzy rozbiory Polski”.

Konkurs o patronie – zapraszamy do udziału!

Dodane: Thursday, 3 January 2019

Konkurs „Codzienne życie Św. Sebastiana – patrona Polkowic” został zorganizowany w dwóch dziedzinach – plastycznej i literackiej. Prace można składać w przedszkolach i szkołach do 14 stycznia.

To przyjaciele biblioteki

Dodane: Tuesday, 18 December 2018

W piątek (14 grudnia) podsumowano ósmą edycję projektu Krąg Przyjaciół Biblioteki. 23 osoby, które systematycznie wypożyczają książki, korzystają z zasobów multimedialnych, odwiedzają czytelnię oraz w szczególny sposób angażują się w życie biblioteki.

Obcojęzyczne śpiewanie

Dodane: Monday, 17 December 2018

W Szkole Podstawowej Nr 3 odbyła się druga edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Wzięło w nim udział 35 uczniów z 11 szkół. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody.  

Fotografie, które wyzwalają emocje

Dodane: Friday, 7 December 2018

Wśród nas jest coraz mniej osób pamiętających czasy przesiedleń ludności w okresie powojennym. Dlatego tak ważne jest, by o tych ludziach pamiętać i przypominać ich historie. Temu służy wystawa „Historia we wspomnieniach zaklęta”, którą można oglądać w Piwnicy pod Piastowskim Orłem.

Recytacje na wysokim poziomie

Dodane: Thursday, 29 November 2018

Dwa dni konkursowych przesłuchań, wiele emocji i atmosfera artystycznego święta. W polkowickim Kinie po raz XXI odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Srebrna Muza”. Grand Prix jurorzy przyznali Julii Macioszczyk.  

Spektakl, który trafia w sedno

Dodane: Friday, 23 November 2018

Już w najbliższą niedzielę (25.11) o godzinie 18 w polkowickim Kinie doskonały spektakl „Bunt” w wykonaniu aktorów katowickiego Teatru bez Sceny. Sztuka warta obejrzenia.  

Motion Trio na Święto Niepodległości

Dodane: Tuesday, 6 November 2018

11 listopada to ważna data w historii Polski. W tym dniu bowiem obchodzimy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji o godz. 18  w Kinie odbędzie się koncert pt. „Tożsamość” w wykonaniu słynnego tria akordeonowego – Motion Trio.    

Refleksyjnie na scenie w cechowni

Dodane: Tuesday, 16 October 2018

Koncerty z okazji Dnia Seniora organizowane przez Wiejski Ośrodek Kultury to już tradycja. Tegoroczny był wyjątkowy, a zadbała o to Stanisława Celińska, artystka nietuzinkowa, potrafiąca jak mało kto wyzwalać emocje.  

Polkowickie oblicza rocka

Dodane: Thursday, 4 October 2018

Polkowickie Centrum Animacji zaprasza na "Polkowickie Oblicza Rocka" . Na scenie zaprezentują się trzy zespoły: OOBE, NOBO i DESDEMONA. Wydarzenie odbędzie się w polkowickim kinie.