Przejdź do treści

Aktualności:

Pierwszy spektakl już jutro

Dodane: Friday, 21 June 2019

"Skarb wdowy Schadenfreude" to pierwszy z czterech spektakli, który zostanie wystawiony w ramach projektu pn. "Modrzejewska w Polkowicach".

Modrzejewska w Polkowicach

Dodane: Tuesday, 18 June 2019

Dziś (18.06) na polkowickim Rynku odbyła się konferencja prasowa, na której władze miasta podpisały  porozumienie o współpracy z legnickim Teatrem Modrzejewskiej,  w ramach realizacji projektu "Modrzejewska w Polkowicach".

Niezwykły spektakl

Dodane: Wednesday, 12 June 2019

W sobotę 8 czerwca, po półrocznych próbach teatralnych, Wiejski Ośrodek Kultury wystawił przedstawienie pt. „Królewna  Śnieżka”. Teatr „Tenteges”, który składał się z mieszkańców gminy Polkowice i pracowników WOK Sobin , przedstawił sztukę najwyższych lotów.

„Odkryj Miedź”

Dodane: Tuesday, 11 June 2019

Pod taką nazwą Polkowickie Centrum Animacji organizuje grę miejską. Odbędzie się ona już w najbliższą sobotę o godz. 12.00 przy Amfiteatrze.

Historie lwowskich cukierni i cukierników

Dodane: Wednesday, 5 June 2019

W przyszły czwartek (13.06) Polkowice odwiedzi Anna Kozłowska-Ryś. Autorka artykułów związanych z kresowymi dziejami oraz książki „Lwów na słodko i… półwytrawnie”.

Artystyczny weekend

Dodane: Wednesday, 29 May 2019

Już w najbliższy piątek (31.05) ruszy kolejna edycja Przeglądu Twórczości Lokalnej. Oprócz artystycznych występów, przewidziane są inne ciekawe atrakcje.

Biblioteka rozstrzygnęła konkursy

Dodane: Friday, 17 May 2019

Znamy już wyniki konkursów, plastycznego i literackiego, organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach.  Uroczyste wręczenie nagród  zaplanowano na 23 maja br.

Będzie smacznie i wesoło

Dodane: Monday, 13 May 2019

Kuchnia dawniej i dziś. Jak bardzo się zmieniła? Przekonać się o tym i spróbować będzie można już w najbliższą sobotę, 18 maja, w Sobinie.  Imprezie towarzyszyć będą kiermasze, warsztaty, koncerty. Najważniejszym punktem dnia będzie rozstrzygnięcie  XX Konkursu Kulinarnego „Kuchnia dawniej – kuchnia dziś".  

SZTUKmistrz czyli spotkania z kulturą i sztuką

Dodane: Wednesday, 8 May 2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zaprasza do udziału w wykładach połączonych z warsztatami plastycznymi, które odbędą się w ramach spotkań z cyklu „SZTUKmistrz czyli spotkania z kulturą i sztuką”.  Zajęcia poprowadzi wykładowca rysunku i malarstwa – Szymon Teluk.

Majówka w Amfiteatrze

Dodane: Monday, 29 April 2019

Zapraszamy na niezapomnianą majówkową imprezę. Już 2 maja w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku odbędzie się pełna atrakcji impreza, na której nie może nikogo zabraknąć.  Gwarantujemy dobrą zabawę wszystkim pokoleniom, które lubią się pośmiać i posłuchać dobrej, chwytliwej muzyki.  

Jak wyglądasz, czytelniku?

Dodane: Saturday, 27 April 2019

Na to pytanie ma odpowiedzieć konkurs plastyczny, ogłoszony przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach.