Przejdź do treści

Aktualności:

Mieszkańcy są bezpieczni, zapewniają przedstawiciele KGHM

Dodane: Monday, 17 June 2019

Anonimowy nadawca wysłał list do samorządowców i ogólnopolskiej gazety. Ostrzegał w nim przed możliwą katastrofą na zbiorniku osadowym Żelazny Most. – To bezpodstawne,  nieodpowiedzialne działanie, obliczone na wywołanie zagrożenia – komentuje Przemysław Nowak, dyrektor Zakładu Hydrotechnicznego KGHM. Poinformował także, że o incydencie zawiadomił odpowiednie służby.

Wiatrak w przebudowie

Dodane: Monday, 17 June 2019

Prace budowlane przy zabytkowym wiatraku trwają. Krajobraz terenu objętego robotami nie przypomina już tego sprzed kilku miesięcy. 

Niedzielne święto miasta

Dodane: Monday, 17 June 2019

Występ kabaretowy, spektakl teatralny, koncerty gwiazd, i festiwal kolorów. To podsumowanie wczorajszego dnia, który zakończył dwudniowe święto miasta. Kuliminacyjną częścią wieczoru były występy takich gwiazd jak „Jula”, „Poparzeni Kawą Trzy” czy zespół „COMA”.

Strażacki jubileusz

Dodane: Saturday, 15 June 2019

70 lat temu założono Ochotniczą Straż Pożarną w Suchej Górnej.

"Górnicze" Dni Polkowic

Dodane: Saturday, 15 June 2019

Dzisiejsze odsłona święta miasta rozpoczęły się grą miejską, której tematem była historia Zagłębia Miedziowego. Najlepszy czas w rozwiązaniu wszystkich zagadek uzyskała "Drużyna Wiktorii", która w nagrodę zjedzie do kopalni ZG Rudna. Jak przyznają zwycięzcy, to będzie ich pierwszy zjazd, który już teraz budzi w nich sporo emocji.

Zdrowi, wypoczęci i pełni wiedzy

Dodane: Friday, 14 June 2019

130 uczniów klas trzecich szkół podstawowych z naszej gminy, wróciło właśnie z trzytygodniowej „Zielonej Szkoły” w Łukęcinie. Oj, będzie co wspominać!

UJW 12 miejsc w górę w rankingu!

Dodane: Thursday, 13 June 2019

Czasopismo „Perspektywy” opublikowało właśnie ranking, prezentujący najlepsze niepubliczne szkoły wyższe w Polsce w 2019 r. Uczelnia Jana Wyżykowskiego odnotowała w nim wzrost o 12 pozycji i znalazła się na 35. miejscu na 231 uczelni niepublicznych w kraju.

Wybory do Rady Osiedla Polanka – wyniki

Dodane: Thursday, 13 June 2019

Mieszkańcy Osiedla Polanka wybrali wczoraj (12.06.) członków rady swojego osiedla. Przewodniczącą Rady, po raz kolejny, została Grażyna Sulikowska. Funkcję Przewodniczącej Zarządu pełnić będzie Małgorzata Dulewska.

Dni Polkowic bez komarów

Dodane: Thursday, 13 June 2019

Dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy. Już jutro rozpocznie się akcja odkomarzania Centrum Piknikowego w Polkowicach. Dzięki temu Dni Polkowic powinny nam upłynąć bez towarzystwa tych dokuczliwych owadów.

Oceń funkcjonowanie miasta

Dodane: Thursday, 13 June 2019

Gmina Polkowice przygotowuje się do udziału w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie wśród mieszkańców badania dot. oceny funkcjonowania miasta w obszarach: środowiskowym, społecznym, gospodarczym, przestrzennym i administracyjnym.

Jest odpowiedź ministerstwa na apel włodarzy Polkowic i Lubina

Dodane: Wednesday, 12 June 2019

„Na odcinku drogi S3 pomiędzy Polkowicami i Lubinem prowadzone są prace inwentaryzacyjne i analizowane scenariusze dokończenia inwestycji”. To synteza odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury na apel prezydenta Roberta Raczyńskiego i burmistrza Łukasza Puźnieckiego z maja tego roku, o niezwłoczne wznowienie prac na niedokończonym odcinku drogi ekspresowej.