Przejdź do treści

Aktualności:

Nowe połączenie autobusowe

Dodane: Thursday, 11 July 2019

Po wakacjach ruszy kolejna linia autobusowa z Polkowic do Lubina. Tym razem trasa prowadzić będzie przez sołectwa Sobin, Nowa Wieś Lubińska oraz Jędrzychów.

Zdewastowane nagrobki

Dodane: Wednesday, 10 July 2019

Pięć zniszczonych pomników i tyle samo zarzutów znieważenia miejsca spoczynku usłyszała 55-letnia polkowiczanka. Do aktu wandalizmu, na Polkowickim Cmentarzu Komunalnym w Polkowicach, doszło w biały dzień, kilka minut po godzinie 12:00. Kobieta wykorzystując pędzelek i lakiery do paznokci opisała płyty nagrobne różnymi treściami oraz znakami.

Prokuratura postawiła zarzuty

Dodane: Wednesday, 10 July 2019

Czterej byli pracownicy wydziału komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Polkowice usłyszeli zarzuty popełnienia, wspólnie i w porozumieniu, przestępstwa kradzieży energii elektrycznej na podstawie art. 278 § 5 Kodeksu Karnego.

W różnorodności siła

Dodane: Saturday, 6 July 2019

Kilkuset wykonawców muzyki ludowej oraz piewców folkloru z całego świata po raz pierwszy zawitało do Polkowic.

Jeden górnik nie żyje

Dodane: Saturday, 6 July 2019

Po wczorajszym wstrząsie w kopalni ZG Rudna ratownikom udało się wydobyć wszystkich górników z rejonu zagrożenia. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Po akcji zakończonej sukcesem, smutne wieści nadeszły z ZG Polkowice-Sieroszowice, gdzie w wyniuku oberwania skał zginął jeden górnik.

Susza niszczy uprawy

Dodane: Friday, 5 July 2019

Można składać wnioski o szacowanie szkód spowodowanych suszą.  Na wniosek Burmistrza Polkowic powołana została przez Wojewodę Dolnośląskiego Gminna Komisja szacująca szkody w uprawach.  

Piłki pojadą na Ukrainę

Dodane: Thursday, 4 July 2019

Ponad tysiąc osób w 70 grupach wyruszy za wschodnią granicę Polski, by wziąć udział w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Burmistrz Polkowic zaproponował wszystkim, aby przy okazji uczcili zapomnianą postać polskiej piłki nożnej.

Prace budowlane na finiszu

Dodane: Thursday, 4 July 2019

Jeden z dwóch budynków wielorodzinnych, które powstały przy ul. Wojska Polskiego, zostanie niebawem oddany do użytku. Znajdzie się tam 49 mieszkań w standardzie „pod klucz”.

Nabór słuchaczy do PUTW

Dodane: Thursday, 4 July 2019

W Polkowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku trwa rekrutacja na rok akademicki 2019/2020. Termin przyjmowania zgłooszeń mija 15 września.

Gminnych inwestycji ciąg dalszy

Dodane: Wednesday, 3 July 2019

Nowe oświetlenie oraz drogi wraz z ciągami pieszo-rowerowymi. To kolejne inwestycje, które w znacznym stopniu poprawią bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców naszej gminy.

Drugi zdrój już gotowy!

Dodane: Monday, 1 July 2019

Na terenie Parku Miejskiego w Polkowicach uruchomiono dziś kolejne, drugie źródełko wody pitnej. Znajdą je Państwo przy jednej z głównych alejek parku. Przyda się na pewno w te upalne dni, a lato przecież dopiero przed nami!