Przejdź do treści

Aktualności:

Rozmawiali o wspieraniu rodzin

Dodane: Thursday, 25 July 2019

„Uzasadnienie i sposoby efektywnego wspierania rodzin w samorządzie terytorialnym” to hasło przewodnie konferencji, jaką dla włodarzy miast Zagłębia Miedziowego zorganizował KGHM wraz ze Związkiem Pracodawców Polska Miedź.

Uroczy legwan pilnie poszukiwany!

Dodane: Wednesday, 24 July 2019

Wczoraj w okolicach ul. Kopalnianej w Polkowicach przypadkowy przechodzień znalazł młodego legwana zielonego. Ale jaszczurka uciekła mu, zanim służby skontaktowały się z właścicielem zielonego gada. Teraz legwan znowu jest na wolności.

Nowa zajezdnia autobusowa już po odbiorach

Dodane: Tuesday, 23 July 2019

Warsztaty, myjnia dla autobusów oraz pomieszczenia biurowe. Obiekt należący do Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego już wkrótce zostanie przekazany Zakładowi Komunikacji Miejskiej.

Spotkajmy się na „Barykadzie”

Dodane: Tuesday, 23 July 2019

W tym roku przypada 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Towarzystwo Historyczne "Victoria" wraz z Polkowickim Centrum Animacji w ramach Projektu "Barykada", przygotowały szereg ciekawych wydarzeń.

Będzie przebudowa skateparku

Dodane: Friday, 19 July 2019

Od kilku dni skatepark w Polkowicach jest zamknięty. Powodem jest zły stan techniczny znajdujących się tam urządzeń. Ale najpóźniej do końca września wszystkie urządzenia będą wymienione na nowe, bardziej trwałe.

Trzeba się śpieszyć…

Dodane: Thursday, 18 July 2019

Z masy zieleni w błagalnym geście wyciągają ręce metalowe krzyże. Na nich tabliczki z nazwiskami. Najwięcej Szydełków i Fuczyłów, jakby to był cmentarz w Nowej Wsi Lubińskiej.

45-lecie ZG Rudna

Dodane: Wednesday, 17 July 2019

17 lipca 1974 r. to historyczny dzień dla polskiej miedzi. Wówczas została przekazana do eksploatacji największa kopalnia rudy miedzi w Europie i jedna z największych głębinowych kopalń rudy miedzi na świecie.

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!

Dodane: Tuesday, 16 July 2019

Ostrzegamy naszych klientów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych wrażliwych.

Uprzątnęli teren wokół zamku

Dodane: Saturday, 13 July 2019

Pomimo kapryśnej aury, ponad 30 osób wzięło udział w akcji sprzątania terenu wokół zamku w Jędrzychowie. Akcję pn. „Zróbmy z Zamkiem porządek!” zainicjowało stowarzyszenie „Rodowody”, będące jego właścicielem.

PBO 2020 – zwycięskie projekty

Dodane: Friday, 12 July 2019

Ponad milion złotych zostanie przeznaczonych na realizację zwycięskich projektów Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego w przyszłym roku. To rekordowa jak do tej pory kwota.

55-calowe telewizory z ratusza dla dzieci

Dodane: Friday, 12 July 2019

Dwa telewizory, które były zamontowane w gabinetach byłych burmistrzów Wiesława Wabika oraz Arkadiusza Blocha zostały zdemontowane. Zostaną one przekazane do polkowickich placówek socjalizacyjnych „Skarbek” oraz „Perspektywa”, gdzie ich funkcjonalność będzie w pełni wykorzystana.