Przejdź do treści

Aktualności:

Budują chodnik

Dodane: Monday, 19 August 2019

Trwa budowa chodnika na os. Polkowice Dolne. Nowy chodnik powstaje przy ul. Astrowej i będzie łączył ul. Żarską z ul. Słubicką.

Uwaga! Rusza przebudowa nawierzchni na ul. Ogrodowej

Dodane: Monday, 19 August 2019

Zgodnie z zapowiedziami, dziś rusza remont podziemnej infrastruktury kanalizacji sanitarnej u zbiegu ulic Ogrodowej i Młyńskiej. Prace powinny się zakończyć z początkiem września. Kierowców prosimy o ostrożność i wyrozumiałość.

Bezpieczniej na os. Polanka

Dodane: Friday, 16 August 2019

W poniedziałek (19.08) rozpocznie się budowa kolejnego wyniesionego przejścia dla pieszych. Infrastruktura zmuszająca kierowców do zwolnienia przed przejściem zostanie zbudowana na ul. Wierzbowej, przy skrzyżowaniu z ulicą Dębową.  

Żołnierzom, co nie złożyli broni

Dodane: Thursday, 15 August 2019

Inscenizacja historyczna „Wolność przyszła z lasu” była głównym elementem polkowickich obchodów Święta Wojska Polskiego.

Przetarg wyłoni wykonawcę

Dodane: Wednesday, 14 August 2019

Do końca roku powstanie Rowerowy plac zabaw Pumptruck na osiedlu Polkowice Dolne. Obiekt powstanie przy ul. Przemkowskiej, w sąsiedztwie Orlika.

Uwaga! Będzie przebudowa nawierzchni na ul. Ogrodowej

Dodane: Wednesday, 14 August 2019

Już w najbliższy poniedziałek, 19 sierpnia, rusza remont podziemnej infrastruktury kanalizacji sanitarnej u zbiegu ulic Ogrodowej i Młyńskiej. Kierowców prosimy o ostrożność i wyrozumiałość. Remont ma potrwać ok. 2 tygodni.

Będzie wiadomo, czym oddychamy

Dodane: Tuesday, 13 August 2019

Kilka dni temu na terenie gminy Polkowice zainstalowano w wybranych miejscach siedem sensorów badających jakość powietrza i dwie tablice LED, wyświetlające parametry z sensorów.

Sołectwa w bezprzewodowej sieci

Dodane: Monday, 12 August 2019

Już za kilka miesięcy w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Polkowice ruszą bezpłatne punkty Wi-Fi z dostępem do szybkiego internetu. Umowę na realizację projektu „WiFi4EU” podpisał burmistrz Łukasz Puźniecki.

Walczymy, pomagamy, mamy nadzieję

Dodane: Sunday, 11 August 2019

Serca i hojności dla potrzebujących nam nie brakuje. Udowodnili to mieszkańcy Gminy Polkowice podczas sobotniego (10.08) Pikniku Charytatywnego „Razem dla Igi”, zorganizowanego w Sobinie.

Kolejny docieplony blok

Dodane: Friday, 9 August 2019

Zakończyły się prace budowlane przy budynku wielorodzinnym przy ul. Głogowskiej 1-11. W ramach termomodernizacji docieplono i pomalowano blok.

Gospodarka odpadami przejdzie pod Związek

Dodane: Thursday, 8 August 2019

Podczas dzisiejszej (08.08) sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie podjęli decyzję o wystąpieniu Gminy Polkowice z Polkowickiej Doliny Recyklingu (PDR). Teraz gminne udziały w spółce nieodpłatnie przejmie Związek Gmina Zagłębia Miedziowego (ZGZM).