Przejdź do treści

Aktualności:

Państwo Środka na polkowickim Rynku

Dodane: Wednesday, 4 September 2019

Do naszego miasta zawitali młodzi piłkarze z chińskiej drużyny Beijing Sport University Football Club, którzy po południu w towarzystwie zastępcy burmistrza Polkowic – Wojciecha Marciniaka zwiedzali Polkowice. Już dziś o godz. 19 goście z Chin zagrają sparing z juniorami KS Górnik Polkowice.

Nowa siłownia zewnętrzna już gotowa

Dodane: Wednesday, 4 September 2019

W Dąbrowie, w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej, można już ćwiczyć na nowej siłowni zewnętrznej. Została wyposażona w pięć urządzeń, z których korzystać będą mogli dzieci i dorośli.

Gmina odkupi działki

Dodane: Tuesday, 3 September 2019

Właściciele dróg lub gruntów przeznaczonych pod drogi, którzy chcieliby sprzedać  lub nieodpłatnie przekazać swoje działki na rzecz gminy, mogą składać wnioski.  Przyjęte działki zostaną wciągnięte do gminnego zasobu i przeznaczone pod budowę dróg.  

Dzieci będą miały opiekę

Dodane: Monday, 2 September 2019

Dla przedszkolaków, które musiały dziś opuścić Przedszkole Miejskie nr 3, od jutra przygotowano miejsca w innych placówkach na terenie miasta. Jednak prawie wszyscy rodzice postanowili, że sami zaopiekują się swoimi dziećmi do czasu, aż przedszkole znowu będzie otwarte.

Pamięci wielkiego Polaka

Dodane: Monday, 2 September 2019

Dziś (02.09) przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie, odsłonięto tablicę upamiętniającą postać Macieja Rataja.

Inauguracja nowego roku szkolnego za nami!

Dodane: Monday, 2 September 2019

Prawie 3,3 tys. uczniów rozpoczęło dziś nowy rok w szkołach podstawowych na terenie Gminy Polkowice. 312 uczniów to pierwszoklasiści. Dla nich to pierwszy dzień ośmioletniej przygody ze szkołą.

Pożar w piwnicy przedszkola

Dodane: Monday, 2 September 2019

W Przedszkolu Miejskim nr 3 zapaliło się kilka przedmiotów w pomieszczeniu gospodarczym. Sprawnie ewakuowano wszystkie dzieci. Nikomu nic się nie stało.

Rozsądnie i po gospodarsku

Dodane: Friday, 30 August 2019

Na początku przyszłego roku ruszy długo oczekiwana budowa nawierzchni na ulicach Poziomkowej i Narcyzowej. Znaczna część środków na tę inwestycję ma pochodzić z Funduszu Dróg Samorządowych.

Druga Kopenhaga? Dlaczego nie!

Dodane: Thursday, 29 August 2019

Dołączamy do awangardy ośrodków miejskich w Polsce. Rozwój naszej komunikacji miejskiej, zarówno autobusowej jak i rowerowej, to nie tylko dbałość o bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców. To także troska o ekologię.

Wakacyjny KONKURS!

Dodane: Thursday, 29 August 2019

Na facebookowym profilu Polkowickiego Roweru Miejskiego trwa konkurs! Żeby wziąć w nim udział wystarczy odpowiedzieć na pytanie "Jaka będzie łączna ilość przejechanych kilometrów polkowickim rowerem miejskim w sierpniu?" Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Rusza Regionalny Konkurs Grantowy 2019

Dodane: Thursday, 29 August 2019

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy, w którym można otrzymać dotację w wysokości 8 500  zł, na projekty w miejscowościach do 20 000 mieszkańców. Wnioski można składać do 7 października 2019 roku.